• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • інтегрований семінар-практикум вчителів математики, фізики та хімії «Інтеграція у навчанні математики, фізики та хімії – шлях до формування компетентності особистості учня».

інтегрований семінар-практикум вчителів математики, фізики та хімії «Інтеграція у навчанні математики, фізики та хімії – шлях до формування компетентності особистості учня».

2016-11-24

/Files/images/2_826-002_i.jpg

22 листопада 2016 року на базі Ярешківського НВК відбувся інтегрований семінар-практикум вчителів математики, фізики та хімії на тему «Інтеграція у навчанні математики, фізики та хімії – шлях до формування компетентності особистості учня».

Актуальність проблеми інтеграції предметів природничо-математичного циклу в умовах сучасної української школи зумовлюється тематичною близькістю цих навчальних дисциплін, пошуком раціональних шляхів їх інтеграції, необхідністю формування цілісного світогляду у взаємозв’язку їх елементів.

На відвіданому відкритому уроці з хімії на тему «Розчини. Розв’язування розрахункових задач» було здійснено міжпредметну інтеграцію з хімії, фізики та математики у процесі навчання учнів 9-го класу.

В ході уроку вчителька вищої категорії Іваніщ Валентина Павлівна розкрила внутрішні зв’язки між хімічними, фізичними та математичними поняттями.

Урок був нестандартний; проведений у формі змагання, що максимально стимулювало пізнавальну активність учнів та їх ініціативу.

Вчителька добре володіє методикою проведення нестандартного уроку, всі етапи уроку логічно пов’язані один з одним, учні самостійно робили відповідні висновки і визначали найраціональніший спосіб розв’язування рівнянь.

В ході семінару Іваніщ В.П. поділилася власним досвідом роботи щодо залучення учнів до науково-дослідницької роботи. Учень 9-го класу Лазаренко Максим презентував науково-дослідницьку роботу за програмою МАН «Вплив магнітоактивної води на ріст і розвиток троянд».

В процесі семінару проаналізовані результати участі випускників 11-х класів з математики у ЗНО 2016 року

Учасники семінару мали можливість побачити інтегрований урок фізичної культури та основ здоров’я у 7 – му класі. Його розробив та проводив учитель Ярешківського НВК Сомов Сергій Сергійович.

Для учителів основ здоров’я цікавим моментом стала участь їх у тренінгу на визначення індивідуальності особистості, стомлюваності. Для релаксії учителі пригадували свої переживання як учні п’ятого класу та проводили паралель до сьогоднішнього дня.

Предко Н.Д., Кушнір Г.Д.

Кiлькiсть переглядiв: 32