• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Інтегрований семінар-практикум вчителів математики і фізики «Нестандартний урок як форма організації навчання»

Інтегрований семінар-практикум вчителів математики і фізики «Нестандартний урок як форма організації навчання»

2015-12-22

/Files/images/IMG_3387.JPG

/Files/images/IMG_3382.JPGСучасна освіта – це освіта для людини. Водночас виникає проблема: якими повинні бути умови середовища, щоб кожен школяр міг розвинути свої творчі нахили й перетворити їх на творчі досягнення

22 грудня на базі Баришівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. М.Зерова відбувся інтегрований семінар-практикум вчителів математики і фізики на тему «Нестандартний урок як форма організації навчання». В семінарі-практикумі взяли участь 23 вчителі.

Однією з умов отримання найкращих результатів є вибір оптимальної форми навчання. Традиційні форми навчання математики та фізики іноді заважають здібному учню повністю проявити себе, тому один зі шляхів подолання цього полягає у використанні нестандартних форм організації навчання.

Головною метою нестандартних уроків є збудження інтересу школярів до навчальної праці, створення позитивної мотивації навчальної діяльності.

Для нестандартних уроків характерною є інформаційно-пізнавальна система навчання – оволодіння готовими знаннями, пошук нових відомостей, розкриття внутрішньої сутності явищ через диспут, змагання.

Саме такими були відвідані уроки:

- у 9 класі з алгебри Узагальнюючий урок на тему: «Функція» (вчитель Фокін Андрій Анатолійович);

- у 7 класі з геометрії на тему «Рівнобедрений трикутник, його властивості та ознаки» (вчитель Сікорський Володимир Федорович);

- у 7 класі з фізики на тему: «Явище інерції. Інертність тіла. Маса тіла» (вчитель Мариніченко Леся Миколаївна).

На уроках вчителі організували діяльність класу так, що учні працювали самостійно, а вони керували цією діяльністю, забезпечуючи її необхідними матеріалами. Кожний з уроків відзначався своєю особливістю та оригінальністю. Це «урок-змагання» у 9-му класі, «урок-гра» у 7-му класі з фізики, на якому семикласники проводили власні дослідження; «урок-мислення» у 7класі з геометрії, на якому учні знаходили практичне застосування знань з теми «Рівнобедрений трикутник».

Навчальний процес на уроках мав багато спільного з ігровою діяльністю учнів. Майже всі прийоми, способи дії учнів відзначалися ігровим спрямуванням, що максимально стимулювало їх пізнавальну активність та ініціативу. Всі етапи уроку логічно випливали один з одного, учні розуміли, чому, що і за чим вони роблять на занятті. Уроки були проведені з використанням ком’ютерної техніки та технічних засобів навчання. В процесі обговорення уроків всі учасники семінару відзначили їх високу ефективність продуктивність.

В ході семінару були підведені підсумки участі та результативності учнів у І та ІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з математики, фізики та астрономії. Вироблені рекомендації щодо підготовки учнів, для успішної участі у обласних етапах олімпіад з базових дисциплін.

Учасниця обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2016» в номінації «Математика» Шиміна Галина Анатоліївна презентувала свої конкурсні матеріали та проаналізувала завдання контрольної роботи.

Предко Н.Д., методист РМК

Кiлькiсть переглядiв: 183